A verseny díjazottjai 1933-tól

A Budapesti Nemzetközi Zenei Versenyek díjazottjai 1933-tól napjainkig: 

1933.

Liszt Zongoraverseny

I.

Fischer Annie

Magyarország

 

 

II.

Mykischa Taras

Szovjetunió

 

 

III.

Kentner Lajos

Magyarország

 

1948.

Bartók Béla Verseny

 

 

 

 

zongora

I.

Peter Walfisch

Izrael

 

 

II.

Paul Badura-Skoda

Ausztria

 

hegedű

I.

Sirio Piovesan

Olaszország

 

vonósnégyes

I.

Tátrai Vonósnégyes

Magyarország

 

zeneszerzés

II.

Járdányi Pál

Magyarország

 

 

 

Tardos Béla

Magyarország

 

1956.

Liszt Zongoraverseny

I.

Lev Vlasenko

Szovjetunió

 

 

II.

Bächer Mihály

Magyarország

 

 

III.

Lazar Berman

Szovjetunió

 

 

 

Liu Si-Kun

Kína

 

1959.

Haydn Vonósnégyes Verseny

I.

Moszkvai

Szovjetunió

 

 

 

Konzervatórium

 

 

 

 

Vonósnégyese

 

 

1960.

Erkel Énekverseny

I.

Bartha Alfonz

Magyarország

 

 

 

Kira Isotova

Szovjetunió

 

1961.

Liszt-Bartók Zongoraverseny

I.

Gabos Gábor

Magyarország

 

 

 

David Wilde

Nagy-Britannia

 

 

II.

Dino Ciano

Olaszország

 

 

III.

Thérése Castaing

Franciaország

 

1963. 

Pablo Casals Csellóverseny

I.

Mihail Homicer

Szovjetunió

 

 

 

Mező László

Magyarország

 

 

 

Tsutsumi Tsuyoshi

Japán

 

 

 II

Perényi Miklós

Magyarország

 

 

 

 

Ronald Leonard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szonátaverseny

II.

Petr Messiereur

Csehszlovákia

 

 

 

Ladka Kozderkova

 

 

 

 

 

 

 

Weiner Vonósnégyes Verseny

II.

Bartók Vonósnégyes

Magyarország

 

 

 

Bolgár Vonósnégyes

Bulgária

 

1965. 

Erkel Énekverseny

opera/férfi

I.

Martinoiu Vasile

Románia

 

 

 

 

 

 

 

opera/nő

II.

Teresa May

Lengyelország

 

 

 

 

 

 

 

dal

I.

Hamar Júlia

Magyarország

 

 

 

 

 

 

Klarinétverseny 

I.

Michel Portal

Franciaország

 

 

 

 

 

 

Fagott verseny 

I.

Valeri Popov

Szovjetunió

 

 

 

 

 

 

Fuvolaverseny 

I.

Kovács Lóránt

Magyarország

 

 

 

 

 

 

Fúvósötös 

I.

Magyar Fúvósötös

Magyarország

 

1966. 

Liszt-Bartók Zongoraverseny

II.

Antal Imre

Magyarország

 

 

III.

Torma Gabriella

Magyarország

 

 

IV.

Kiss Gyula

Magyarország

 

 

 

Lux Erika

Magyarország

 

1968.

Pablo Casals Gordonkaverseny

I.

Igor Gavris

Szovjetunió

 

 

 

Marina Csajkovszkaja

Szovjetunió

 

 

II.

Jean Déplaca

Franciaország

 

 

III.

Ko Iwasaki

Japán

 

 

 

Rocco Filippini

Svájc

 

1968. 

Brácsaverseny

I.

Bársony László

Magyarország

 

 

II.

Jurij Jurov

Szovjetunió

 

 

III.

Erdélyi Csaba

Magyarország

 

 

 

 

 

 

Weiner Vonósnégyes Verseny 

I.

Sebestyén

Magyarország

 

 

 

Vonósnégyes

 

 

 

II.

Schunk Vonósnégyes

NDK

 

 

1970. 

Erkel Énekverseny

opera/férfi

I.

Kováts Kolos

Magyarország

 

 

II.

Ludovic Kónya

Románia

 

 

III.

Nagy Sándor

Magyarország

 

 

 

Miller Lajos

Magyarország

 

 

 

 

 

 

 

opera/nő

II.

Gerda Radler

Románia

 

 

III.

Helga Terner

NDK

 

 

 

 

 

 

 

dal

I.

Siegfried Lorenz

NDK

 

 

II.

Jürgen Freier

NDK

 

 

 

Eötvös Csaba

Magyarország

 

 

 

 

 

 

Klarinétverseny 

I.

Antony Morf

Svájc

 

 

 

Horváth László

Magyarország

 

 

II.

Dittrich Tibor

Magyarország

 

 

 

Alexandr Ivanov

Szovjetunió

 

 

III.

Michael Simm

NDK

 

 

 

 

 

 

Oboaverseny 

I.

Maurice Bourge

Franciaország

 

 

 

A.S. Loubimov

Szovjetunió

 

 

II.

Burkhardt Glaetzner

NDK

 

 

 

Erdélyi Tamás

Magyarország

 

 

III.

Jiri Vaca

Csehszlovákia

 

 

 

 

 

 

 

1971. 

Liszt-Bartók Zongoraverseny

I.

Reiko Matsuzaki

Japán

 

 

 

Nikolaj Suk

Szovjetunió

 

 

II.

Elena Skuratovskaja

Szovjetunió

 

 

III.

Baranyay László

Magyarország

 

 

 

Etsuko Tazaki

Japán

 

1973. 

Szigeti József Hegedűverseny

I.

Nilla Pierrou

Svédország

 

 

II.

Barta Mihály

Magyarország

 

 

 

Bálint Mária

Magyarország

 

 

III.

Takada Mihoko

Japán

 

 

 

 

 

 

Pablo Casals Gordonkaverseny

I.

Onczay Csaba

Magyarország

 

 

II.

Koó Tamás

Magyarország

 

 

III.

Cecylia Barczyk

Lengyelország

 

 

 

Alexandru Gutu

Románia

 

 

 

 

 

 

Weiner Vonósnégyes Verseny

I.

Moszkvai Vonósnégyes

Szovjetunió

 

 

II.

Georgian Vonósnégyes

Románia

 

 

III.

Éder Vonósnégyes

Magyarország

 

 

 

Új Budapest Vonósnégyes

Magyarország

 

 

 

Varsói Akadémia Vonósnégyes

Lengyelország

 

1975.

Erkel énekverseny

opera/férfi

III.

Kelen Péter

Magyarország

 

 

opera/nő

I.

Budai Lívia

Magyarország

 

 

II.

Takács Klára

Magyarország

 

 

III.

Terese Slupskaja

Szovjetunió

 

 

 

Cornelia Angelescu Popp

Románia

 

 

 

 

 

 

 

dal

I.

Polgár László

Magyarország

 

 

 

Tokody Ilona

Magyarország

 

 

II.

Alexej Martinov

Szovjetunió

 

 

III.

Németh Gábor

Magyarország

 

 

 

 

 

 

Brácsaverseny

I.

Mihail Kugel

Szovjetunió

 

 

 

Tóth Zoltán

Magyarország

 

 

II.

Jurij Bashmet

Szovjetunió

 

1976. 

Liszt-Bartók Zongoraverseny

I.

Robert Benz

NSZK

 

 

II.

Gary Steigerwalt Frédéric Aguessy

USA Franciaország

 

 

III.

Rohmann Imre

Magyarország

 

 

 

Vadim Monartirsky

Szovjetunió

 

1978. 

Weiner Vonósnégyes Verseny

II.

Gnessin Vonósnégyes

Szovjetunió

 

 

 

Takács-Nagy Vonósnégyes

Magyarország

 

 

III.

Valtchev Vonósnégyes

Bulgária

 

 

 

Kiev Filharmónia Vonósnégyes

Szovjetunió

 

 

 

 

 

 

Liszt Orgonaverseny

I.

Francesco Finotti

Olaszország

 

 

II.

Elekes Zsuzsa

Magyarország

 

 

III.

Florian Pagitsch

Ausztrália

 

 

 

Gabriele Wadewitz

NDK

 

1979. 

Brácsaverseny

I.

Nagy Sándor

Magyarország

 

 

 

Inoue Yuuko

Japán

 

 

II.

Ormai Gábor

Magyarország

 

 

III.

Vera Borissova

Szovjetunió

 

 

 

 

 

 

Szigeti József Hegedűverseny

I.

Szederkényi Nándor

Magyarország

 

 

 

Edward Zienkowski

Lengyelország

 

 

II.

Stuller Gyula

Magyarország

 

 

 

Falvai Attila

Magyarország

 

1980.

Fuvolaverseny

I.

Akiko Mikami

Japán

 

 

II.

Robert Langevin

Kanada

 

 

III.

Sebők Erika

Magyarország

 

 

 

Maria Goldschmidt

NDK

 

 

 

 

 

 

Kürtverseny

II.

Magyari Imre

Magyarország

 

 

 

Mészáros János

Magyarország

 

 

III.

Kubina Barnabás

Magyarország

 

 

 

Erich Markwart

NDK

 

 

 

 

 

 

Pablo Casals Csellóverseny

I.

Yvan Chiffoleau

Franciaország

 

 

II.

Alexander Baillie

Anglia

 

 

III.

Ulrike Schäfer

NSZK

 

1981. 

Liszt-Bartók Zongoraverseny

II.

Muza Rubaczkitye

Szovjetunió

 

 

III.

Hortense Cartier-Bresson

Franciaország

 

1982. 

Erkel-Kodály Énekverseny         

opera/férfi

II.

Florian Dan Georgescu

Románia

 

          

 

Vitalij Tarascsenko

Szovjetunió

 

 

opera/nő

I.

Hu Xiao Ping

Kína

 

          

II.

Ardó Mária

Magyarország

 

          

 

Irena Milkjavicsute

Szovjetunió

 

          

 

 

 

 

 

dal

II.

Ardó Mária

Magyarország

 

 

 

Kovács Brigitta

Magyarország

 

 

III.

Larissa Kurgyumova

Szovjetunió

 

 

 

Tóth János

Magyarország

 

1983.

Liszt Ferenc Orgonaverseny

I.

Andreas Rothkopf

NSZK

 

 

 

Naomi Matsui

Japán

 

 

II.

Ales Barta

Csehszlovákia

 

 

III.

Révész László

Magyarország

 

1984.

Trombitaverseny

I.

Geoffrey Payne

Ausztrália

 

 

 

Kovács Zoltán

Magyarország

 

 

II.

Jan Gustavsson

Svédország

 

 

 

Martin Schuster

Dánia

 

 

 

 

 

 

Brácsaverseny

I.

Tabea Zimmermann

NSZK

 

 

II.

Matthias Buchholz

NSZK

 

 

 

Gál Zoltán

Magyarország

 

 

 

Veronika Hagen

Ausztria

 

 

III.

Michael Scheitzbach

NDK

 

1985. 

Pablo Casals Gordonkaverseny

I.

Torleif Thedéen

Svédország

 

 

II.

Young Chang Cho

USA

 

 

 

Kertész Ottó

Magyarország

 

 

 

Levon Muradjan

Szovjetunió

 

 

III.

Raffael Figueroa

USA

 

 

 

Ramon Jaffé

NSZK

 

1986. 

Liszt Ferenc Zongoraverseny

II.

Mocsári Károly

Magyarország

 

 

III.

Dmitrij Racer

Szovjetunió

 

1988. 

Liszt Ferenc Orgonaverseny

I.

Bernhard Haas

NSZK

 

 

II.

Almásy László

Magyarország

 

 

III.

Stefan Palm

NSZK

 

1990. 

Erkel-Kodály Énekverseny

opera

I.

Farkas Rose-Marie

Románia

 

 

II.

Stanislav Michkievich

Szovjetunió

 

 

 

Tatjana Zaharcsuk

Szovjetunió

 

 

III.

Daniel Scheljaskova Nedjalkova

Bulgária

 

 

dal

II.

Kozma Rózsa

Magyarország

 

 

 

Halmai Katalin

Magyarország

 

 

III.

Korondi Anna

Magyarország

 

1991. 

Liszt Ferenc Zongoraverseny

I.

Alexander Strukov

Szovjetunió

 

 

II.

Leonid Kuzmin

USA

 

 

 

Midori Nohara

Franciaország

 

 

III.

Csuprik Etell

Szovjetunió

 

 

 

Valerie Shkaroupa

Szovjetunió

 

1992. 

Szigeti József Hegedűverseny

I.

Erika Raum

Kanada

 

 

II.

Rachel Barton

USA

 

 

III.

Kimura Etsuko

Japán

 

1993 

Liszt Ferenc Orgonaverseny

I.

Helmut Deutsch

Németország

 

 

II.

Deák László

Magyarország

 

 

III.

Varga Petra

Magyarország

 

1994

Fuvolaverseny

I.

Davide Formisano

Olaszország

 

 

II.

Sabine Kittel

Németország

 

 

III.

Mathieu Dufour

Franciaország

 

 

 

Garzuly Anna

Magyarország

 

1996. 

Liszt Ferenc Zongoraverseny

I.

Bogányi Gergely

Magyarország

 

 

II.

Igor Kamenz

Németország

 

 

III.

Nadejda Vlaeva

Bulgária

 

1997. 

Szigeti József Hegedűverseny 

I.

Sarah Bitlloch

Franciaország

 

 

 

Elisabeth Weber

Németország

 

 

II.

Kelemen Barnabás

Magyarország

 

 

 

Linus Roth

Németország

 

 

III.

Kuzumi Karina

Japán

 

 

 

András Tamás

Magyarország

 

1999. 

Liszt Ferenc Orgonaverseny

I.

Charles Matthews

Nagy-Britannia

 

 

III.

Kovács Szilárd

Magyarország

 

2000.

Csembalóverseny

I.

Balog Zsolt

Magyarország

 

 

 

Cseh Dalma

Magyarország

 

 

II.

Szepes András

Magyarország

 

 

 

Tien Yang

Kína

 

 

 

Alessandro Pianu

Olaszország

 

2001.

Liszt Ferenc Zongoraverseny

II.

Tóth Péter

Magyarország

 

 

III.

Farkas Gábor

Magyarország

 

 

 

Vadim Kholodenko

Ukrajna

 

 

 

Massimiliano Motterle

Olaszország

 

2002.

Szigeti József Hegedűverseny

I.

Kokas Katalin

Magyarország

 

 

II.

Akiko Ono

Japán

 

 

III.

Julien Dieudegard

Franciaország

 

2003. 

Fuvolaverseny

I.

Seres Dóra

Magyarország

 

 

II.

Megan Sterling

Ausztrália

 

 

III.

Andrea Manco

Olaszország

 

2004.

Popper Dávid Gordonkaverseny

I.

Elizaveta

Oroszország

 

 

 

Souchtchenko

 

 

 

 

Várdai István

Magyarország

 

 

II.

Sergei Antonov

Oroszország

 

 

 

Soléne Kermarrec

Franciaország

 

 

III.

Mérei Tamás

Magyarország

 

2005.

Nemzetközi Harsonaverseny

I.

Alexander Gorbunov

Oroszország

 

 

II.

Hannes Hölzl

Ausztria

 

 

III.

Antoine Ganaye

Franciaország

 

 

 

 

 

2006.

Liszt-Bartók Zongoraverseny

I.

Elmar Gasanov

Oroszország

 

 

II.

Olivier Besnard

Franciaország

 

 

 

Borbély László

Magyarország

 

 

III.

Lajkó István

Magyarország

 

 

 

 

 

2007.

Szigeti-Hubay Nemzetközi

I.

Banda Ádám

Magyarország

 

Hegedűverseny

I.

Lev Solodovnikov

Oroszország

 

 

II.

a zsűri nem adta ki a díjat

 

 

III.

Ekaterina Rakhimova

Oroszország

 

 

III.

Yu Sulki

Dél-Korea

 

 

 

 

 

2008.

Flesch Károly Nemzetközi Hegedűverseny

I.

Kálai Ernő

Magyarország

 

 

II.

Sini-Maaria Simonen

Finnország

 

 

III.

Pusker Júlia

Magyarország

 

 

 

Ilya Movchan

Oroszország

 

 

 

 

 

2009.

Nemzetközi Trombitaverseny J. Haydn emlékére

I.

Alexandre Baty

Francicország

 

 

II.

Olivier Bombrun

Franciaország

 

 

III.

Csökmei Margit

Magyarország

 

 

 

 

 

2011.

Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny

I.

Alexander Ullman

Nagy-Britannia

 

 

II.

Ilyan Kondratiev

Oroszország

 

 

III.

Balázs János

Magyarország

 

 

 

 

 

 2012.

 Szigeti József Hegedű és Brácsaverseny

 I.

 Aleksandra Kuls

Lengyelország

 

 

 II.

 Wang Xiao

 Kína

 

 

 III.

 Kállai Ernő

 Magyarország

 

 

 

 

 

2013.

Fuvolaverseny

I.

Elya Levin

Lengyelország/Izrael

 

 

II.

Ting-Wei

Taiwan

 

 

III.

Mikhail Khvostikov

Oroszország

 

 

 

 

 

2014.

Pablo Casals Csellóverseny

I

MUN Tageuk 

Dél-Korea

 

 

II.

Tomasz Daroch

Lengyelország

 

 

II.

Szabó Ildikó

Magyarország

 

 

III.

Santiago Canon-Valencia

Kolumbia

 

 

 

 

 

2016.

Liszt Ferenc Zongoraverseny

 I.

 Sakata Tomoki

 Japán

 

 

II.

Szergej Beljavszkij/Sergey Belyavskiy

Oroszország

 

 

 III.

 Leon Bernsdorf

 Németország

 

 

 

 

 

2017.

Maestro Solti Nemzetközi Karmesterverseny

I.

Leonard Sini

Olaszország

 

 

II.

Azis Sadikovic

Ausztria

 

 

III.

Nimrod David Pfeffer

Egyesült Államok

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás